اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی

اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی

اعداد یکی از مهم‌ترین عناصری هستند که در هر زبانی مورداستفاده قرار گرفته و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. زمانی که صحبت از زبان انگلیسی می‌شود بسیاری از افراد آشنایی چندانی با اعداد در این زبان ندارند. آشنایی با اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری از این اعداد در جملات خود استفاده کرده و در نتیجه ارتباط بهتری را به زبان انگلیسی با سایر افراد ایجاد کنید. همین عامل نیز به شما در بهبود مهارت زبانتان کمک می‌کند.

تمامی این عوامل در کنار یکدیگر باعث شده‌اند تا ما تصمیم بگیریم در این بخش از آموزش زبان انگلیسی کمی بیشتر درباره اعداد انگلیسی صحبت کرده و اطلاعات مفید و کاربردی را در خصوص این اعداد و به خصوص اعداد یک تا 1000 در این زبان در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که قصد دارید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مطلب را بادقت مطالعه کنید تا اطلاعات موردنیاز خود در این زمینه را به دست بیاورید.

فهرست عناوین

اعداد 1 تا 1000 در زبان انگلیسی و اهمیت یادگیری آنها

اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی جز مهم‌ترین اعدادی هستند که امروزه در زبان انگلیسی مورداستفاده قرار گرفته و تقریبا در هر جمله‌ای می‌توانید آنها را مشاهده کنید. یادگیری این اعداد به شما در جمله‌سازی به زبان انگلیسی کمک شایانی می‌کند و البته این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید مفاهیمی که در ذهن دارید را به شکل بهتری به افراد دیگر منتقل کنید. نکته بسیار مهمی که درباره این اعداد وجود دارد این است که استفاده از آنها دارای ساختار مشخصی است.

زمانی که شما نحوه استفاده از این ساختار را می‌آموزید می‌توانید به بهترین شکل ممکن از آنها استفاده کنید و دیگر نیازی نیست که تمامی این اعداد را حفظ کنید تا بتوانید از آنها استفاده کرده و جملات بهتری را در زبان انگلیسی ایجاد کنید. نکته مهم دیگری که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که هریک از این اعداد دارای املای مخصوص به خود هستند و زمانی که شما قصد دارید روی مهارت رایتینگ خود کار کنید باید حتما نحوه نوشتن این اعداد را نیز بیاموزید که ما در ادامه درباره این موضوع هم صحبت خواهیم کرد.

برای این‌که به شکل بهتری درباره نحوه نگارش این اعداد آشنا شده و اطلاعاتی را در این خصوص به دست بیاورید باید بدانید که مثلا عدد 400 را به‌صورت fou hu d ed به حروف می‌نویسند و از طرف دیگر عدد 555 را نیز به‌صورت five hu d ed fif y-five می‌نویسند. همانطور که شما هم مشاهده کردید نحوه نوشتن این اعداد کمی متفاوت بوده؛ ولی دارای ساختار یکسان و مشخصی است.

دوره های آموزش زبان انگلیسی

جدول اعداد یک تا هزار در زبان انگلیسی

جدول زیر اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که اعداد را از یک تا هزار با یک ساختار مشخص برای شما آورده است و به شما نشان می‌دهد تا به چه شکل می‌توانید از اعداد در زبان انگلیسی استفاده کرده و اقدام به شمارش اعداد به زبان انگلیسی کنید. نکته بسیار مهمی که در اینجا باید به آن دقت داشته باشید این است که این جدول می‌تواند تا حد زیادی به شما کمک کند تا این اعداد را به شکل بهتری به کودکان و زبان‌آموزان با سنین پایین نیز بیاموزید.

در واقع جدولی که در ادامه برای شما آورده‌ایم می‌تواند به میزان زیادی به شما کمک کند تا اعداد را به شکل بهتری به کودکان آموزش دهید. پس این جدول را بادقت مشاهده کنید تا در ادامه توضیحاتی را نیز درباره آن به شما ارائه دهیم:

قوانینی که برای شمارش اعداد در زبان انگلیسی وجود دارند

در خصوص اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی حتما باید به این نکته بسیار مهم دقت داشته باشید که قوانین خاصی در هنگام شمارش این اعداد وجود دارد که برای نوشتن املای این اعداد مورداستفاده قرار می‌گیرد. در ادامه این قوانین را در چند بخش به شما ارائه خواهیم داد:

قانون اول

برای نوشتن نام اعداد از 1 تا 20 مستقیما باید به نمونه نام اعداد 1 تا 1000 که در بالا آورده‌ایم دقت داشته باشید. این موضوع دلیل خاصی دارد و آن این است که اعداد از 1 تا 20 دارای املا و اسامی منحصربه‌فردی در زبان انگلیسی هستند. به‌عنوان‌مثال نام عدد 7 seve بوده و نام عدد 13 نیز hi ee است. همانطور که مشاهده می‌کنید هریک از این نام‌ها به‌صورت منحصربه‌فرد آورده شده‌اند و به همین علت نیز برای استفاده از آنها شما حتما باید این اعداد، نام آنها و البته املای درست آنها را حفظ کنید.

قانون دوم

قانون دومی که در خصوص شمارش اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی وجود دارد این است که بعد از عدد 20 تقریبا همه چیز تغییر پیدا کرده و به‌صورت ساختارمندی در اختیار شما قرار می‌گیرد. در اینجا شما باید الگوی اعدادی که در جدول بالا آمده است را درک کرده و در ادامه از این الگو استفاده کنید تا مجبور نباشید که تمامی اعداد را حفظ کنید. مثلا اگر اعداد سری بیست را بخواهیم بشماریم به عدد 21 we y-o e، عدد 22 we y- wo، عدد 23 we y- h ee و … گفته می‌شود.

زمانی که وارد بخش اعداد در سری 50 می‌شویم نیز همین الگو ادامه پیدا می‌کند و مثلا عدد 51 با نام fif y-o e، عدد 52 با نام fif y- wo، عدد 53 با نام fif y- h ee و … شناخته می‌شود. این قانون تا عدد 99 ادامه پیدا می‌کند و سپس وارد سری اعداد 100 می‌شوید که پس از آن نیز اعداد 101، 102 و … وجود دارند و در قانون بعدی درباره این سری و الگویی که برای آنها وجود دارد نیز صحبت خواهیم کرد.

قانون سوم

قانون سومی که در خصوص اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی وجود دارد نیز بیانگر این است که الگویی که در بخش قبلی بیان کردیم برای اعداد بالاتر از 100 نیز صدق می‌کند و تفاوت‌های جزئی در این زمینه وجود دارد. مطابق با این قانون شما برای شمارش اعداد به زبان انگلیسی که بعد از عدد 100 قرار دارند می‌گویید 101 معادل o e hu d ed o e، عدد 102 معادل o e hu d ed wo، عدد 103 معادل o e hu d ed h ee و … خواهد بود.

این روند را شما می‌توانید تا عدد 199 که معادل o e hu d ed i e y- i e است ادامه داده و شمارش اعداد به زبان انگلیسی را تکمیل کنید. زمانی که صحبت از سری اعداد 200 می‌‌شود نیز تقریبا همین الگو ادامه‌دار خواهد بود. برای مثال عدد 201 به‌صورت wo hu d ed o e، عدد 202 به‌صورت wo hu d ed wo، عدد 203 به‌صورت wo hu d ed h ee و … نوشته می‌شود.

این قانون در خصوص اعداد سری 300 و به بالا نیز صدق می‌کند و مثلا عدد 301 به‌صورت h ee hu d ed o e، عدد 302 به‌صورت h ee hu d ed wo و عدد 303 به‌صورت h ee hu d ed h ee و … نوشته می‌شود. شما می‌توانید همین روند را ادامه دهید تا به عدد 999 برسید که به‌صورت i e hu d ed i e y- i e نوشته و خوانده می‌شود. پس از این عدد نیز عدد 1000 قرار دارد که به‌صورت o e housa d نوشته و خوانده می‌شود.

دقت داشته باشید راه دیگری نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید به شکل بهتری این قاعده و دستورالعمل را درک کنید. برای نوشتن نام اعدادی که مضرب 100 هستند تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام رقم صدگان را نوشته و بعد از آن از کلمه hu d ed به معنای صد استفاده کنید. مثلا عدد 500 در اینجا از یک عدد 5 که five نوشته می‌شود و پس hu d ed شکل گرفته و به‌صورت Five hu d ed نوشته و خوانده می‌شود.

قانون چهارم

برای نوشتن نام اعداد 2 یا 3 رقمی تنها کاری که باید انجام دهید این است که شکل باز شده آنها را بنویسید تا به این ترتیب جمله شما شکل و ساختار درستی را به خود بگیرد. برای اعدادی که بازه 11 تا 19 را به‌عنوان دو رقم آخر دارند مکان یک‌ها و ده‌ها را به‌عنوان یک واحد در نظر می‌گیریم و همین عامل نیز به ما کمک می‌کند تا بتوانیم ساختار درستی را برای املای درست اعداد ایجاد کنیم. در ادامه همه اضافات را با املای درست نوشته نام مربوطه آنها را نیز ترکیب می‌کنیم.

برای این‌که شکل به شکل بهتری این ساختار را بیاموزید مثلا عدد 815 را در نظر بگیرید. این عدد در واقع از 800 15 تشکیل شده است و اگر بخواهیم املای درست آن را بنویسیم به‌صورت Eigh hu d ed fif ee نوشته می‌شود که در ابتدا املای درست عدد 800 آمده و سپس املای درست عدد 15 آمده است. دقت داشته باشید که شکل بسط یافته عدد 859 در واقع به‌صورت 800 50 9 خواهد بود که اگر بخواهیم املای درست آن را بنویسیم به‌صورت Eigh hu d ed fif y- i e نوشته می‌شود.

این ساختار در اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی بیانگر این است که شما باید اعداد را از یکدیگر جدا کرده و سپس تلاش کنید تا بر اساس ساختاری که به شما ارائه می‌شود نام انگلیسی آنها را بنویسید یا بخوانید.

چه روش‌‌هایی وجود دارد که بتوانیم اعداد 1 تا 1000 را به شکل بهتری به کودکان آموزش دهیم؟

زمانی که صحبت از آموزش اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی می‌شود معمولا مسائل مختلفی مطرح می‌شود و اکثر افراد به دنبال این هستند تا بتوانند یک روش خوب و کاربردی را برای آموزش این اعداد به کودکان پیدا کنند. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید می‌توانید یکی از راه‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم را برای این کار انتخاب کنید:

سوالات متداول

در این بخش قصد داریم به برخی از رایج‌ترین سوالات درباره اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی پاسخ دهیم.

آیا اعداد 1 تا 1000 در زبان انگلیسی دارای الگوی خاصی برای یادگیری هستند؟

بله، زمانی که به شما به جدول اعداد 1 تا 1000 در زبان انگلیسی دقت می‌کنید مشاهده خواهید کرد که الگوی خاصی برای این اعداد وجود دارد. شما باید اعداد 1 تا 20 را حفظ کنید؛ ولی زمانی که وارد سری اعداد بیست و به بالا می‌شوید می‌توانید الگوی خاصی را در این اعداد مشاهده کنید که در این مطلب درباره آن صحبت کردیم.

آیا یادگیری اعداد از یک تا هزار آسان است؟

بله، اگر شما بتوانید الگویی که معرفی کردیم تا بتوانید از این اعداد استفاده کنید را بیاموزید و بتوانید به‌خوبی این الگو را درک کنید یادگیری اعداد 1 تا 1000 و حتی اعداد بالاتر برای شما بسیار ساده و راحت خواهد بود.

آیا می‌توان اعداد 1 تا 1000 را به کودکان آموزش داد؟

بله، این کار بسیار ساده و آسان است و تنها کاری که شما برای آن باید انجام دهید این است که سعی کنید از روش‌های خلاقانه برای آموزش استفاده کنید.

سخن پایانی

یادگیری اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی می‌تواند به شما کمک کند تا خیلی سریع و به ساده‌ترین شکل ممکن از این اعداد در جملات خود استفاده کنید. از طرف دیگر یادگیری این اعداد برای کودکان نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تا زبان انگلیسی را به بهترین شکل ممکن بیاموزید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما در کلاس‌های برگزار شده توسط موسسه زبان ایرانمهر شرکت کنید. هزینه این کلاس‌ها بسیار مناسب بوده و از طرف دیگر کیفیت این کلاس‌ها نیز بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید: شمارش اعداد به زبان انگلیسی

بیشتر بخوانید: شمارش اعداد انگلیسی از 1 تا 100

اعداد انگلیسی از 1 تا 1000 به حروف فارسی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب