شبکه و نرم افزار رایانه پایه دهم

ببینید

شبکه و نرم افزار رایانه پایه دهم

رشته شبکه و نرم افزار

شاید بشه قرن ۲۱ را قرن کامپیوتر و اینترنت نامید و به همین دلیل رشته کامپیوتر یا همان رشته شبکه و نرم افزار محبوب ترین رشته تحصیلی در هنرستان های فنی و حرفه ای شده است. امروزه از کامپیوتر در همه سازمانها و ادارات شهرهای بزرگ و کوچیک استفاده میشه.اطلاعات و تصاویر از طریق شبکه اینترنت، در چند ثانیه، به دورترین نقطه کره زمین می رسند. نقشه های ترافیک شهری، وضعیت آب و هوا، خرید های کالا همه از طریق اینترنت در دسترس هستند.قبلاً برای یک خرید ساده بایستی مدت زمان زیادی را صرف می کردید ولی الان با چند کلیک و وارد کردن شماره کارت الکترونیکی، اون کالا به دستتون میرسد.

مهارت هایی که در رشته شبکه و نرم افزار کامپیوتر می آموزید

به نظر میرسه که با پیشرفت کسب و کارهای آنلاین و نرم افزارهای مختلف استفاده ازکامپیوتر در آینده بیشتر و بیشتر بشود.به همین خاطر رشته شبکه و نرم افزار رایانه، یکی از رشته های خیلی خوب و پر طرفدار بین بچه های هنرستانی هست.این رشته در سال های گذشته با عنوان رشته کامپیوتر در هنرستان ها شناخته می شد. ولی با تغییر نظام آموزشی، از سال ۹۵ با عنوان جدید شبکه و نرم افزار رایانه ، شناخته می شود.

اگر این ویژگی ها را داشته باشید در این رشته موفق می شوید.

باید روحیه مطالعه و تحقیق داشته باشید، چون سرعت پیشرفت علم در رشته کامپیوتر نسبت به رشته‌های دیگه زیاده و شما باید همیشه در حال یادگرفتن چیزهای جدید باشید.باید بتونی بروز باشی باید کلا اطلاعات جدید بریزی داخل مغزت و لازم شد حتی تجربه چند سالت پاک کنی یا عوض کنی چون ممکنه هر چیزی اتفاق بیفته.مثلا شاید زبان برنامه نویسی اندروید جاوا فردا بشه یک چیز دیگه یا یک سری کد جایگزین بشه .

باید بدونید که اگه می خواهید تو بخش برنامه نویسی و نرم افزار این رشته فعالیت کنید، برنامه‌نویسان بخش زیادی از وقت‌شون را برای رفع خطاها صرف می‌کنند.و شاید هم روزها و شب هایی طول بکشه تا بفهمند مشکل کجاست. پس به عنوان یک برنامه‌‌نویس نیاز به این خواهید داشت که واقعا صبور و باپشتکار باشید.

نرم افزارهای رشته شبکه و نرم افزار 

1- Adobe illus a o : نرم افزار طراحی و چاپ2- Swishmax : ساخت انیمیشن و متحرک سازی3- S agi و Adobe Cp iva e : تولید برنامه های آموزشی و بازی4- Mic osof Office: کار با نرم افزارهای اداری5- #C و Visual S udio و Access: برنامه نویسی و کار با پایگاه داده6- Au o Cad: ترسیم نقشه های رایانه ای7- php و HTML و Wamp Se ve : طراحی سایت8-P es aShop: ساخت فروشگاه اینترنتی9- سخت افزار : عیب یابی کامپیوترها، رفع عیوب و تعمیر و تعویض قطعات آسیب دیده10- P oshow Gold: طراحی کلیپ مناسبتی و تبلیغاتی11- Wi Se ve 2012 و Visio و Packe T ace : مدیریت منابع شبکه. عیب یابی شبکه و امنیت شبکه و طراحی و راه اندازی شبکه های سیمی و بی سیم

مهارت هایی که در رشته شبکه و نرم افزار می آموزید

برنامه نویس فرانت اندبرنامه نویس بک اندبرنامه نویس هوش مصنوعیبرنامه نویس موبایلساخت بازی های کامپیوتریطراح و سیو انواع وب سایتمهندس نرم افزارمهندس سخت افزارمهندس شبکه و امنیت شبکهمهندس اینترنت اشیا IOTتولید محتوا با نرم افزارهای مختلفساخت انیمیشن و تدوینتعمیرات سخت افزار و عیب یابیمسیول فناوری اطلاعات شرکت ها و کارخانجاتمهندس اینترنت اشیا IOT

آیا این رشته امتحان نهایی دارد؟

از سال 1395 که نام رشته کامپیوتر تبدیل به رشته شبکه و نرم افزار شد، پایه های تحصیلی آن به 3 سال (مانند رشته های نظری) افزایش یافت از آن زمان کلیه امتحانات این رشته به صورت داخلی گرفته میشود. که این امر باعث شد تا دانش آموزان به جای دغدغه ذهنی امتحانات نهایی بر روی کسب مهارت تمرکز نمایند.

رشته شبکه و نرم افزار در دانشگاه

هنرجویان این رشته میتوانند پس کسب مدرک دیپلم تا مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکتری ادامه تحصیل دهند.برای این کار میتوانند وارد هریک از دانشگاه های دولتی، آزاد، پیام نور، علمی و کابردی و غیرانتفاعی شوند

شرایط ادامه تحصیل در هنرستان

زیر شاخه های رشته شبکه و نرم افزار در دانشگاه به گرایش های مختلفی مانند: نرم افزار، سخت افزار، شبکه ، فناوری اطلاعات و… تقسیم میشود تا هرکس با توجه به علاقه و استعداد خود به صورت تخصصی مهارت آموزی کند همه این زیر رشته ها در گروه رشته کامپیوتر شناخته میشوند.

دروس رشته شبکه و نرم افزار پایه دهم، یازدهم و دوازدهم

دانلود کتابهای تخصصی رشته شبکه و نرم افزار رایانه

آموزش کامپیوتر در خون ماست

هنرستان انفورماتیک به عنوان اولین هنرستان کامپیوتر در ایران همواره تلاش است تا بهترین تیم آموزشی کامپیوتر در ایران را استخدام کند حتی  کادر اداری خود را عموما از مهندسین کامپیوتر انتخاب میکند تا همه پرسنل هنرستان بتوانند بهترین راهکار برای موفیت هنرجویان بدهند درضمن دکتر محمدنژاد موسس هنرستان به دلیل تحصیل در رشته کامپیوتر و بازدید از بهترین هنرستان ها و دانشگاه های دنیا همواره به دنیال جدیدترین روشهای آموزش کامپیوتر میباشد.

معلم‌های حرفه‌ای ما

گروه کامپیوتر هنرستان انفورماتیک 

محمدرضا کریم شجره

مسعود رمضانی

مصطفی رشادی

شایان حسین زاده

علی نیکوکار

علی رفیع زاده

اسماعیل محمد علینژاد

سپهر موسوی

علی ییل خانی

باما در ارتباط باشید

آدرس: تهران، شهرک غرب، خیابان سیمای ایران، روبروی کوچه هفتم

تلفن:88372520

شعبه پونک: تهران میدان پونک، بلوار میرزا بابایی، قبل از بزرگراه ستاری،  خیابان شاهد، کوچه سالاری (تیر)، کوچه خرداد شرقی

تلفن:44489310  – 44489311  – 44489312

دوره های کامپیوتر

دوره های مهارتی نوبت عصر هنرستان انفورماتیک تهران

پروژه های هنرجویان

پروژه های هنرجویان رشته شبکه و نرم افزار

شبکه و نرم افزار رایانه پایه دهم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب