چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم؟

کاهش قدرت خرید و ارزش درآمد افراد، مهم‌ترین اثرات تورم‌های سنگین چند سال اخیر در ایران است و زندگی تمام مردم را تحت تاثیرات منفی خود قرار داده است.

راه نجات از این شرایط چیست؟ آیا باید دست روی دست گذاشته و این ورشکستگی اجتماعی را مشاهده کرد؟ یا اینکه به فکر مهاجرت بود؟

پاسخ ما به هر دو سوال، منفی است؛ چون در حال حاضر با روش‌های کسب درآمد دلاری می‌توانید بدون ترک وطن، همین جا به درآمد درخور و مناسبی برسید و خود و خانواده‌تان را از شرایط نابسامان اقتصادی نجات دهید.

خب حالا، چگونه درآمد دلاری داشته باشیم؟

پاسخ این سوال و نحوه نقد کردن درآمد ارزی حاصل از روش‌های کسب درآمد دلاری را تا پایان این مطلب به شما خواهیم داد.

چگونه درآمد ارزی داشته باشیم؟

منظور از کسب درآمد دلاری در ایران این است که کسب و کار شما به گونه‌ای باشد که درآمد حاصل از آن را به دلار دریافت کنید، نه ریال (تومان)؛ به این منظور باید با منابع خارجی همکاری داشته باشید.

در ادامه با ارائه 11 روش، به این سوال که “چگونه درآمد ارزی داشته باشیم؟” پاسخ می‌دهیم.

تولید محتوا در یوتیوب

رایج‌ترین شیوه کسب درآمد از یوتیوب، راه‌اندازی یک کانال و انتشار محتوا در آن است؛ به این منظور باید پس از ساخت کانال مذکور، با اجرای یک سری موارد، پیش زمینه لازم را جهت کسب درآمد از این رسانه پرمخاطب فراهم کنید.

کسب درآمد از طریق ساخت کانال یوتیوب به طور کلی دو شرط دارد:

بعد از اجرای دو شرط نامبرده، پروسه کسب درآمد شما از یوتیوب آغاز می‌شود.

با اینکه یوتیوب یک پلتفرم خارجی است، اما شما برای فعالیت در این رسانه و کسب درآمد از آن به دانستن زبان انگلیسی نیاز ندارید؛ البته منکر این موضوع نمی‌شویم که اگر بتوانید ویدیوهای خود را به زبان انگلیسی منتشر کنید به مخاطبان بیشتری دسترسی خواهید داشت؛ چرا که جامعه مخاطب هدف شما گسترش پیدا کرده و صرفا به ایرانیان محدود نمی‌شود.

همکاری با سایت‌های فریلنسری خارجی

شما می‌توانید با کسب مهارت در یک حوزه خاص و تقویت دانش خود در آن، به صورت فریلنسر و آزادکار به کسب درآمد ارزی بپردازید و در ادامه با سایت‌های فریلنسری خارجی همکاری کنید.

جهت همکاری با سایت‌های فریلنسری خارجی و به منظور برتری بر رقبا در این حوزه باید در ابتدا کار خود را با قیمت‌های نسبتا پایین شروع کنید تا سایت‌های فریلنسری حاضر به همکاری با شما شوند و بتوانید به مرور زمان و با کسب رزومه و تجربه، رقم خود را بالا ببرید. در نظر داشته باشید که کارفرمایان خارجی روی رزومه خیلی حساس هستند و آن را معیار تصمیم‌گیری‌های خود در زمینه پرداخت حقوق به فریلنسرها قرار می‌دهند؛ بنابراین هر چه رزومه پربارتر و قوی‌تری داشته باشید، درآمد بیشتری هم از این راه کسب می‌کنید.

گاهی اوقات هم ممکن است پس از مدتی فریلنسری با یک کارفرما، او تصمیم بگیرد شما را به عنوان یکی از اعضای تیم خودش استخدام کند و با شما قرارداد ببندد.

راه‌اندازی آنلاین شاپ

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی یکی از متداول‌ترین گزینه‌های روی میز برای کسب درآمد دلاری است؛ در این راستا لزومی ندارد حتما محصولاتی ارائه دهید که فروش آن‌ها نیاز به ارسال پستی داشته باشد و می‌توانید محصولات قابل دانلود را عرضه کنید؛ مثلا انواع کتاب، مقالات، فایل‌های آموزشی و…

با فروش این قبیل محصولات در آنلاین شاپ خود به ایرانیان مقیم خارج و حتی افراد غیر ایرانی، می‌توانید هزینه آن‌ را در قالب دلار دریافت کنید. در این میان نیازی نیست برای نحوه دریافت ارز حاصل از فروش محصولات خود دغدغه داشته باشید؛ زیرا دایا چنج با برخورداری از امکان نقد کردن درآمد ارزی اینجاست تا درآمدهای دلاری شما را از کانال‌های مختلف دریافت کرده و ضمن چنج کردن به ریال، آن‌ها را به حساب شما در ایران واریز کند.

معامله در بازار تبادلات ارزی (فارکس)

معامله در بازار فارکس و تبادلات ارزی یکی دیگر از شیوه‌های کسب درآمد ارزی در ایران است. البته رسیدن به درآمد از این راه نیازمند آشنایی با ترفندها و تکنیک‌های معامله‌گری است و نیاز به دانش تخصصی دارد؛ در غیر اینصورت ممکن است به جای کسب درآمد، بخش زیادی از سرمایه خود را در این بازار از دست بدهید! البته به شرط آگاهی و داشتن علم کافی، می‌توانید درآمد و سود خوبی از این بازار استخراج کنید.

این نکته را هم از قلم نیندازید که برخلاف دو روش قبلی، معامله در بازار فارکس به سرمایه اولیه هم نیاز دارد.

خلاصه اگر می‌خواهید از این راه به درآمد خوب برسید، باید کمی هزینه (جهت سرمایه‌گذاری اولیه) و مقدار بیشتری زمان (جهت یادگیری و کسب دانش کافی) صرف کنید؛ با این همه نگران نباشید؛ چون با توجه به گسترش این شیوه از کسب درآمد داخل ایران، در حال حاضر منابع و وب سایت‌های ایرانی زیادی هستند که اصول معامله‌گری در بازار فارکس را به متقاضیان و علاقه‌مندان آموزش می‌دهند و تحت آموزش آن‌ها می‌توانید به سطح کافی از دانش در این حوزه دست پیدا کنید و کار خود را در این بازار شروع کنید.

افیلیت مارکتینگ با آمازون

به طور کلی بازاریابی وابسته یا همان افیلیت مارکتینگ یکی از بهترین و خوش درآمدترین شیوه‌های کسب درآمد دلاری از طریق اینترنت است و افراد می‌توانند با کمی صبر و تلاش از این راه به درآمدهای چشمگیری دست پیدا کنند.

آمازون از جمله سایت‌هایی است که بیشترین آمار همکاری در فروش را دارد و همواره مشتاق همکاری با فراد و شرکت‌های مختلف در زمینه افیلیت مارکتینگ است؛ از این رو شما هم می‌توانید با همکاری در فروش محصولات و خدمات سایت آمازون از راه‌های مختلف همچون اشتراک گذاری لینک‌ها و… با آمازون همکاری کنید و در ازای فروش هر محصول و خدمت، پورسانتی را به صورت دلاری از این آنلاین شاپ معروف دریافت کنید.

فروش دوره‌های آموزشی

اگر در زمینه یا حوزه خاصی تخصص و دانش کافی دارید و به مهارت‌های آموزش و تدریس هم مسلط هستید، می‌توانید با تهیه و تدوین دوره‌های آموزشی و عرضه آن‌ها در وب سایت‌های خارجی همچون Udemy به درآمد دلاری برسید؛ اصلا هم لازم نیست دوره‌های شما به زبان انگلیسی باشد (اگر باشد که چه بهتر!)؛ به عبارت دیگر اگر  به زبان انگلیسی تسلط ندارید، می‌توانید دوره‌های خود را با زبان فارسی تهیه کرده و با هدف فروش آن‌ها به ایرانیان ساکن در کشورهای خارجی، آن را در اینگونه وب سایت‌ها عرضه کنید.

فروش EBook در آمازون

در راستای کسب درآمد دلاری از طریق فروش محتواهای آموزشی، این بار می‌توانید سراغ کتاب‌های الکترونیکی بروید؛ یکبار یک کتاب الکترونیکی بنویسید (یا ترجمه کنید) و چند بار آن را به افراد مختلف بفروشید!

آمازون در این زمینه هم پیشتاز بوده و حاضر است EBook شما را به کاربران خود بفروشد؛ همانند روش قبلی، در این شیوه هم حتما لازم نیست کتاب الکترونیکی خود را به زبان انگلیسی بنویسید یا ترجمه کنید؛ می‌توانید همان کتابی که به فارسی نوشته‌اید را از طریق آمازون به ایرانیان مقیم خارج بفروشید و درآمد دلاری کسب کنید؛ با این حال اگر بتوانید کتاب الکترونیکی خود را به زبان انگلیسی هم ترجمه کنید خیلی بهتر است؛ زیرا در این وضعیت مخاطبان بیشتری هستند که ضمن خرید از آمازون می‌توانند کتاب شما را نیز خریداری کنند و در نتیجه درآمدتان بیشتر خواهد شد

فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال

فعالیت در زمینه ارزهای دیجیتال همچون بیت کوین امروزه یکی از زمینه‌های پرکار کسب درآمد دلاری است و روز به روز هم به افراد فعال در این حوزه اضافه می‌شود.

به منظور کسب درآمد دلاری از راه ارزهای دیجیتال می‌توانید در حوزه معامله‌گری این ارزها به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنید؛ همچنین می‌توانید روی این ارزها سرمایه‌گذاری کرده و به خرید و فروش رمز ارز بپردازید؛ یعنی مقدار مشخصی ارز دیجیتال بخرید و منتظر بمانید تا ارزش آن به میزان کافی در بازار رشد کند؛ سپس می‌توانید ارز خود را فروخته و به دلار تبدیل کنید.

روش بعد کسب درآمد دلاری از راه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال، ماینینگ یا استخراج ارزهای دیجیتال است؛ البته این روش به سرمایه اولیه نیاز دارد و شما باید به منظور استخراج ارزها، یک یا چند ماینر خریداری کنید و هزینه نسبتا هنگفتی هم برای پرداخت قبض برق بپردازید!

دریافت دلار در ازای تماشای ویدیوهای تبلیغاتی

یکی از ساده‌ترین و راحت‌ترین شیوه‌های کسب درآمد دلاری در ایران، تماشای ویدیوهای تبلیغاتی است. در این روش شما با مشاهده فیلم‌های تبلیغاتی در یک سری سایت مشخص و در ازای وقتی که هزینه می‌کنید، دلار به دست می‌آورید.

تنها ابزار مورد نیاز در این شیوه از درآمدزایی ارزی، وقت است و شما به هیچ گونه تخصص و دانشی نیاز ندارید؛ حتی لازم نیست به زبان انگلیسی مسلط باشید!

کسب درآمد از بازی در قالب بیت کوین

در این روش شما از طریق بازی و با دریافت بیت کوین، درآمد دلاری کسب می‌کنید. این شیوه از کسب درآمد ارزی نیز به قدری شناخته شده است که تاکنون بازی‌های مختلفی در این زمینه خلق شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به Bi coi Ba di ، Bi coi Alie s، Rolle coi ، T emo games و… اشاره کرد.

در این شیوه شما با انجام بازی، بیت کوین دریافت کرده و آن را در کیف پول الکترونیک خود ذخیره می‌کنید؛ سپس می‌توانید در ازای فروش بیت کوین‌ها، دلار دریافت کنید.

کسب درآمد از اسپاتیفای

به عنوان آخرین پیشنهاد در پاسخ سوال “چگونه درآمد دلاری داشته باشیم؟” ما به شما کسب درآمد از طریق اسپاتیفای را معرفی می‌کنیم که خود به تنهایی روش‌های متنوعی دارد.

اگر موزیسین هستید و کارتان انتشار آلبوم موسیقی و تک آهنگ است می‌توانید آهنگ‌های خود را در استوری اینستاگرام به دنبال کننده‌های خود به اشتراک گذاشته و آن‌ها را به اسپاتیفای هدایت کنید.

در روش دیگر می­‌توانید با ساخت پلی لیست در اسپاتیفای درآمد کسب کنید؛ به این منظور شما می‌توانید با دقت کافی، پلی لیستی متشکل از آهنگ‌های خودتان و دیگران بسازید و با افزایش تعداد فالوور و استریم‌های خود، به درآمد دلاری برسید.

جدیدترین نوشته‌ها

دسته ها

دیدگاه‌ خود را بنویسید لغو پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام*

ایمیل*

وبگاه

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

چگونه درآمد دلاری داشته باشیم

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب