کلاس آشپزی

کلاس آشپزی

وقتی یک چای دم کرده میریزید که نوش جان کنید احتمالا ذهن شما به دنبال یک طعم خوشمزه ی شیرین میگردد که تلخی چای را از بین ببرد. خوشبختانه تنوع شیرینی های سنتی و قرابیه های ایرانی خیلی زیاد است. جالب است بدانید که ماندگاری شیرینی های خشک بسیار زیاد است. وقتی اسم شیرینی های خوشمزه کشورم به میان می آید نمیدانم از کدامشان برای شما بگویم. از شیرینی نارگیلی که هم ساده است و هم طرفداران زیادی دارد. از قرابیه های تبریز و مغزهای خوشمزه ی آن ها، از ترکیب گردو و پسته با عطر دارچین، هل و زعفران. به قزوین که میرسی عاشق باقلواها و لوزی های سه رنگ آنجا میشوی و در کرمانشاه عاشق کاک و نون برنجی های ترد و خوشمزه ی آن.این همه تنوع و خوشمزگی نشان از آن است که هر یک از شیرینی ها خمیرهای متفاوتی دارند. یکی خمیر نسبتا نرم و کره ای دارد و یکی خمیر خشک و سرخ کردنی مثل قطاب. این تنوع واقعا بی نظیر است. رنگ زرد نخودچی با یک آرد مرغوب و عطر فوق العاده ی کره جذابیت خاصی را به یک شیرینی خشک میدهد. شیرینی هزارلا یا دانمارکی ناپلئونی که فکر کنم طرفداران خاص خودش را داشته باشد. من خودم یکی از طرفداران این دو بزرگوار هستم. به نظرم خیلی وسوسه انگیز است. بیایید یک شیرینی تهیه کنیم، یک چای دم کنیم و از زندگی لذت ببریم.

ویدئوهای آموزشی شیرینی

تقریبا همه ی ما خانم ها، مخصوصا مادران ایرانی دوست داریم کیک را در منزل درست کنیم. آشپزی برای همه ی ما عادی شده اما بحث کیک فرق دارد. جمله ی “امروز یک کیک خونگی خوشمزه داریم” همه ی افراد خانواده را به وجد می آورد. احتمالا برخی از افرادی که تمایلی به پخت کیک در منزل ندارند مشکلاتی را در زمینه پخت کیک تجربه کرده باشند. مثلا دمای فر که به نظر من نکته ی بسیار مهمی است حتی دمای فر برقی با فر گازی متفاوت است. دومین نکته هم زدن مواد کیک است اینکه با چه همزنی زده شود یا چه زمانی خمیر به نقطه ی حجیم شدن رسیده است. جالب است بدانید که حتی دمای تخم مرغ در پخت کیک تاثیرگزار است. سومین نکته آرد کیک است باید بدانیم برای پخت کیک یا شیرینی چه نوع آردی مناسب است. چرا باید آرد را الک کرد و اینکه مکان و دمای مناسب برای نگه داری آرد چیست. چهارمین نکته چرب کردن قالب کیک است. چرا با اینکه قالب را چرب میکنیم باز هم کیک به قالب میچسبد و یا چه سایز قالبی مناسب است؟

شاید شما با این همه نکته به این نتیجه برسید که اصلا ولش کن کیک نمیپزم هم زحمت دارد هم وقتی کیکم خراب شود ناراحت می شوم. من به شما حق میدهم واقعا حتی پخت یک کیک ساده قلق های خاص خودش را دارد. با همه این موارد به شما قول میدهم درست کردن یک کیک آنقدرها هم که فکر میکنید سخت نیست بلکه با یادگیری اصولی، پخت کیک خیلی هم لذت بخش خواهد بود.

ویدئوهای آموزشی کیک

همانطور که در جریان هستید پاستا برای کشور ایتالیا است که جایگاه خیلی ویژه ای در بین مردم ایران هم پیدا کرده است. پاستا یک غذای اصیل و خوشمزه که میتواند با سس های مختلف و یا حتی به صورت ورقه ای مانند لازانیا سرو شود. معنای پاستا یعنی خمیرک و ماده ای که حالت خمیری شکل دارد. پاستاها شکل های مختلفی دارند مثل اسپاگتی (رشته ای) فارفاله (پروانه ای) پنه (نیزه ای) لینگوِءینی (فنری) لازانیا (ورقه ای) رایولی (پاستا های مغزدار) شلز (صدفی) و… همین تنوع در شکل پاستا محبوبیتش را در بین سنین مختلف بیشتر کرده است. 

این را در نظر داشته باشید که مردم ایتالیا تعصب خاصی نسبت به طرز تهیه پاستا دارند پس سعی کنید این غذای محبوب را بصورت استاندارد و اصولی طبخ نمایید. من (فرنود) در دانشگاه با یک شخص ایتالیایی هم دوره بودم که این شخص خیلی روی پخت پاستا حساسیت داشت به طور مثال نحوه پخت او به این صورت بود که پاستا رویه نرم و مغز نسبتا سفت باید داشته باشد یعنی اینکه برای پخت نباید اور کوک شود و سپس با حرارت زیاد رست میکردند و سس های گوجه ای خوشمزه ای که با عطر سیر بود ترکیب میکردند که فوق العاده میشد. این جا بود که کاملا متوجه شدم که چقدر به نحوه پخت استاندارد پاستا توجه ویژه دارند. من نیز سعی کردم این استاندارد ها و اصول پخت انواع پاستا را رعایت کنم و آن ها را به شما علاقه مندان آموزش دهم.

ویدئوهای آموزشی پاستا

پیتزا تشکیل میشه از یک خمیر نازک که با سس گوجه کف مرطوب میشه وبا پنیر جذاب موتزارلا یک کش فوق العاده که میتونه هر کسی رو به وجد بیاره با برگ های ریحان ایتالیایی که فوق العاده میکنه. طعم پیتزا رو که این ترکیب به یاد موندنی ما رو به سال 1950 میلادی در ایتالیا می بره جایی که ملکه دستور داد یک پیتزایی درست بشه که طعم جدیدی برایش به همراه بیاره.

شف های ایتالیایی یا همان پیتزا یل ها کسانی که خمیر پیتزا میزدند توی چالش قرار گرفتند و به این شکل پیتزا مارگاریتا که برگرفته از علایق ملکه بود شکل گرفت خمیر نازک وگوجه وسیر وریحان وپنیر ترکیب رنگ ملی پرچم این کشور هم هستپیتزاهای ایتالیایی تشکیل میشه از یک تاپینگ (یعنی مواد روی خمیر که میتونه گوشت قرمز یا مرغ وماهی باشه )یا سبزیجات به همراه یک مدل سس گوجه ای وپنیر تازه موتزارلا متاسفانه در کشور ما پیتزا تعریف دیگه ای داره تاپینگ فوق العاده فراوان ودوم اینکه استفاده از سس کچاب و انتخاب نامناسب پنیر های سنگین وپرچرب که کم کم جایگاه وارزش وشناسنامه پیتزا در ایران تغییر کرد. در دوره پیتزا ها کامل در مورد انواع خمیر وهمچنین تاپینگ استاندارد توضیحات جامع و کاملی داده شده امیدوارم با کمک شما فرهنگ درست و اصولی خوراک را به کشورمون برگردونیم.

ویدئوهای آموزشی پیتزا

فینگرفود چه کلمه بامزه ای یعنی غذاهی انگشتی این غذاهاي کوچک هم به عنوان غذای اصلی هستند هم به عنوان اپتایزر یا پیش غذا و هم بصورت کاناپس ها ارائه داده میشود. اغلب فینگرفود ها در مراسم ومهمانی ها طرفدارهای زیادی جذب کرده چون حجم زیادی از معده را نمیگیرد و دوم اینکه برای چیدمان زیباتر میز طرفدار بیشتر دارند و هم کاملا رنگی هستند و در یک وعده می توان انواع مختلف آنها را سرو کرد.

کاناپس ها هم به صورت گرم و هم به صورت سرد سرو میشوند در نتیجه این برای کسانی که زمان گرم کردن غذا در مجالس خود را ندارند بسیار گزینه مناسبی می باشد. ومدت بیشتری قابل نگهداری هستند و در نهایت میزبان می تواند با خیالی راحت تر از میهمانان خود پذیرایی کند و میزهای مزه که همراه با میوه وانواع دیپ ها سرو میشه طرفدار های ویژه خودش را دارد در این دوره ما شما رو به داشتن یک میز فینگر فود جذاب و خوشمزه کمک می کنیم پس با ما همراه شوید.

ویدئوهای آموزشی فینگرفود

حلوا یک دسر شیرین ایرانی که برگرفته از آرد وروغن وطعم دهنده های اصیل ایرانی هست مثل گلاب وهل وزعفران حلوا هم برای مراسم سوگواری هم برای مصلح کردن غذا در بعضی از شهرای ایران استفاده میشود.

حلوا طعم وخاطره شیرینی توی ذهن هر فرد ایرانی تداعی میکند بوی عطر هل ودارچین وگلاب که شاخص ترین طعم دهنده های ایرانی هستند و دوم اینکه این عطر فوق العاده که اصالت خوراک کشورمان را به رخ میکشه نشان دهنده سنت قدیمی ایران میباشد حلوا ها با اضافه شدن ماده ای دیگر نامهای متفاوتی به خودشون می گیرند مثل حلوا دورنگ وحلوای هویج وحلوای شیر یا حلوای سیاه که برای اردبیل میباشد به نظر این دسر خوش عطر وخوش طعم ایرانی هر بار با اضافه شدن ماده ای جدید محبوبیت خودش را دوچندان میکند.

در این دوره حلوا های مدرن بیوتیکی علاوه بر آموزش اصولی و استاندارد انواع حلوا دیزاین های به روز تر وابتکارات خلاقانه هم آموزش داده شده است تا تفاوت خودتون رو بعد از گذروندن این دوره نسبت به قبل از اون رو بیشتر متوجه بشید.

ویدئوهای آموزشی حلوا

کلاس آشپزی

نظر خود را بنویسید

آخرین مطالب